28 Kasım 2023,Sal
0 °C
birlikte
Etkinliklerimiz
2/08/2022
Yeşil liderler Buca'dan yetişti...

Buca Belediyesi iştiraki BUCAMAR, AIESEC gençlerini ağırladı.

Buca Belediyesi iştiraki BUCAMAR dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olan AIESEC’in İzmir şubesi ile yaptığı iş birliğiyle 4 ülkeden 8 genci misafir etti. ‘Green Leaders' (Yeşil Liderler) projesi kapsamında 6 hafta boyunca eğitim alan gençler Buca Belediyesi’nin Sürdürülebilirlik, iklim değişikliği ve sıfır atık alanında çalışmalarını inceleyerek bilgi sahibi oldu.

Küresel iklim değişikliğine karşı farkındalık çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, yeni bir uluslararası projeye imza attı. AIESEC İzmir şubesi iş birliği ile Tunus, Pakistan, Romanya ve Azerbaycan’dan gelen değişim öğrencileri Buca Belediyesi Sürdürülebilirlik ve İnovasyon Merkezinde 6 hafta boyunca küresel iklim değişikliği konusunda eğitim aldı.

6 hafta boyunca Prof. Dr. Canan Madran’ın koordinatörlüğünde eğitim alan gençler dünyanın karşı karşıya olduğu iklim krizi ile ilgili bilgi edindiler. Buca Belediyesinin tarım alanındaki faaliyetlerini de inceleyen gençler, kompost gübre tesisini gezdi ve yetkililerden eğitim aldı. Ayrıca Buca Belediyesinin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğünden Çevre Mühendislerinin sunumlarıyla Türkiye’de ve dünyada yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sahibi oldular.

AIESEC öğrencileri 6 hafta boyunca edindikleri bilgilerle oluşturdukları sunumlarını BUCAMAR konferans salonunda düzenlenen etkinlikle sundular. Etkinliğe Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Barış Özrençber, Buca Belediyesi Ar-Ge Müdürü Filiz Basmacı ve BUCAMAR Genel Müdürü Berk Hızlıateş katıldı.

Sunumlarının sonunda katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi. AIESEC İzmir Şubesi, katkılarından ötürü BUCAMAR Genel Müdürü Berk Hızlıateş ile Buca Belediyesi Ar-Ge Müdürü Filiz Basmacı'ya plaket takdim etti.

Düğün Salonları
İmalat & İnşaat
Bizden Haberler
İletişim
E-imzalı Belge Doğrulama

Tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak için web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. "Kabul Et" seçeneğine tıklayarak çerezlerin kullanımına izin vermiş olursunuz.