13 Temmuz 2024,Cmt
14 °C
birlikte
Etkinliklerimiz
2 Nisan 2021
BUCAMAR’da hedef uluslararası kalite

Buca Belediyesi iştiraki Buca İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler A.Ş (BUCAMAR) uluslararası kalite yönetimi sertifikalarını edinme konusunda çalışmalara başladı.

Buca Belediyesinin yüzde 100 iştiraki olan BUCAMAR’da kalite yönetimi konusunda eğitimler başladı. Şirket bünyesinde oluşturan kalite yönetim ekibi ile birlikte alanına uzman eğitmenlerin bir araya geldiği haftalık toplantılar ile kurumsallaşma sürecinin yol haritası belirlenirken, çalışanların kalite süreçlerine dâhil olmaları için de eğitimler başladı.

  Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) tarafından belirlenen kalite süreçlerini tamamlayarak ISO 9001-Kalite Yönetim Sistemi, ISO 13298 Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikaları şirkete kazandırılarak kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atılacak.

BELGELER KÂĞIT ÜZERİNDE KALMAYACAK

Konu ile ilgili bilgi veren BUCAMAR Genel Müdürü Berk Hızlıateş: “Kalite yönetimi konusunda uluslararası standartlar neyse onu uygulamak istiyoruz. Bu nedenle uluslararası alanda tecrübeli olan bir şirket ile çalışıyoruz. Kaliteyi sadece belge almak olarak görmüyoruz; bu süreçte gerçekten uygulanması gereken tüm maddeleri uygulayarak, görev tanımlarını ve şemaları belirleyerek denetime tabi olmak ve ISO belgelerini aldıktan sonra da BUCAMAR’ın bu şekilde işlemesini istiyoruz” diye konuştu.

ÇALIŞANLARIMIZIN KİŞİSEL VERİLERİ KANUNA UYGUN KORUNUYOR

Kalite yönetim süreçleri ile sürekli iyileştirme için altyapı oluşacağını da belirten Hızlıateş “Tüm çalışanlarımızın bu sürece dahil olmasını önemsiyoruz. Daha iyi nasıl üretebiliriz, kalitemizi nasıl arttırabiliriz diyerek tüm çalışanlarımızın önerilerini alıyoruz. Aynı zamanda Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında da süreçlerimizi ilerletiyoruz. İlgili personelimiz bu konuda eğitimler aldı ve çalışanlarımızın kişisel verileri bu kanuna uygun şekilde korunuyor” dedi.    

Düğün Salonları
İmalat & İnşaat
Bizden Haberler
İletişim
E-imzalı Belge Doğrulama

Tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak için web sitemizde çerezleri kullanıyoruz. "Kabul Et" seçeneğine tıklayarak çerezlerin kullanımına izin vermiş olursunuz.