28 Haziran 2022,Sal
4 °C
biz varız
Buca’ya Değer Katan Hizmetler

Buca Belediyesinin iştiraki olarak kurulan Buca İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler A.Ş (BUCAMAR)  Buca Belediyesinin ve halkımızın ihtiyaç duyduğu alanlarda personel temininin yanı sıra bünyesindeki kültür tesisleri, anaokulları, sosyal tesisler, düğün salonları gibi birçok farklı alanda da çözümler üretmektedir.

BUCAMAR, Kaynaklar’daki Buca Gölet Tesislerinde yer alan Göl Restoran, Ada Kafe, Fayton Büfe ve Seyir Büfeyi, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde yer alan Boudja Gastroyu,  Kaynaklar bölgesindeki Dere Kafe'yi ve Buca Çınar Anaokullarını işletmektedir. Bunların yanı sıra sosyal etkinlik, proje ve organizasyon faaliyetlerinde de etkin görev almaktadır.

BUCAMAR olarak Kalite Politikamız;

►Buca’ya ve Buca halkına katkı sağlamayı hedef edinerek, faaliyetlerimizi yasal mevzuata uygun şekilde gerçekleştirmek,

►Yönetim kurulu ve bağlı müdürlükler olarak, süreçlerin daha iyi ve sürdürülebilir olması için tüm imkân ve desteği sağlamak.

►Bilgi ve teknoloji ile uyumlu, hızlı, kaliteli ve fark yaratan hizmet anlayışıyla faaliyetlerimizi sürdürmek,

►Tüm süreçlerimizde iç ve dış paydaşlarımızla iş birliği içerisinde faaliyetlerimizin devamlılığını sağlamak,

►Sürekli iyileştirme sağlayarak kalite yönetim sisteminin bütünlüğünü ve sürdürülebilirliğini sağlamak, organizasyonun etkinliğini ve verimliliğini arttırmaktır.

 

 Buca İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler A.Ş. (BUCAMAR)  iş sürekliliğini sağlamayı ve riskleri en aza indirmeyi amaçlar. Politikanın korunması ve amacı, temel ve destekleyici iş faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması sürecinde, tüm iç, dış, kasıtlı veya kazara tehditlere karşı BUCAMAR’ın bilgi varlıklarını korumaktır.

 

Güvenlik Politikası aşağıdakileri garanti altına alır;

  1. Bilgi bütünlüğü muhafaza edilecektir.
  2. Bilginin gizliliği sağlanacak ve yetkisiz erişime karşı korunacaktır.
  3. Bilgiye ulaşılabilirlik yetki prosedürlerine göre sağlanacaktır.
  4. Yasal ve Mevzuat gereksinimleri, iş ortakları, müşteriler ve tedarikçiler ile yapılan sözleşmelerde yer alan bilgi ile ilgili hükümler izlenecek ve yerine getirilecektir.
  5. İş sürekliliği planlamaları yapar, bu planları uygular ve sürecin sürekli iyileştirilmesini sağlayacaktır.
  6. Bilgi Güvenliği Eğitimi tüm çalışanlar için geçerli olacaktır.

 

Misyonumuz

Buca’ya değer kazandıran çözümler üretip istihdam olanakları sağlamak ve halkımızın ortak kullanım alanlarını, sosyal ve kültürel tesisleri kente kazandırarak Buca’nın yaşam standardını yükseltmek.

Vizyonumuz

Doğal yaşamı ve kent kültürünü önemseyen yapısıyla sürdürülebilir projelerle verimliliği daha iyi noktalara çıkarmak. Faaliyet gösterdiği alanlarda yenilikçi ve öncü olma gayesiyle İzmir ve Buca’nın sosyal hayatını zenginleştirmek.

Başkanın Mesajı

Belediyemiz iştiraki olarak kentimize ve kentlimize hizmet için faaliyet gösteren BUCAMAR, binlerce yıllık tarihe, sıcak insanlara, verimli topraklara ve eşsiz kültüre sahip ilçemizde daha güzel bir gelecek için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Kentimizde yaşayan tüm hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek için gece gündüz demeden çalışan emekçileriyle bütün Buca’yı kucaklayan şirketimiz, eğitimden sanata, inşaattan üretime, restorandan semt pazarlarına kadar yaşamın her alanında vatandaşlarımıza eşit hizmet sunmaktadır.

Hemşehrilerimizin en hızlı ve etkili hizmeti alabilmesi için şirketimiz tarafından, liyakat ve iş ahlakı esas alınarak personel temini sağlanmaktadır.

İşçi barışı ve emeğin üstünlüğü ilkesiyle görevlendirdiğimiz personellerimiz, hemşehrilerimize güler yüzle hizmet vermektedir.

Buca’nın sembolü haline gelen sosyal tesislerimizin de işletmesini yapan şirketimiz, üreten ve gelişen yapısıyla kentimizin eşsiz dokusunu en iyi şekilde yansıtarak, kentimizin markalaşmasına katkı sağlamaktadır.

Buca’ya özgü gastronomi zenginliğinden kültürel yapısına kadar ilçemizi en iyi şekilde yansıtma hedefinde olan işletmelerimizde, hemşehrilerimiz için her bütçeye uygun, kaliteli hizmet sunulmaktadır.

Buca Belediyesi olarak, iştirakimiz BUCAMAR ile birlikte, üreten ve gelişen bir kent olmakla birlikte refah seviyesini en yükseğe taşımak için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla kentimize değer katacak, insan odaklı yeni projelerimizle Buca’ya dokunmaya devam edeceğiz.

Av. Erhan Kılıç

Buca Belediye Başkanı

Sahip olduğu tarihi, coğrafi ve kültürel zenginlikleriyle İzmir’in önde gelen kentlerinden birisi olan Buca, hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Buca Belediyesinin  %100 iştiraki olan Buca İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler A.Ş (BUCAMAR) Buca’da yaşam kalitesini yükseltmek için çok geniş bir faaliyet yelpazesinde çalışıyor.  Bu amaçla; kentsel gelişimden çevreye, güvenlikten eğitime, turizmden kültür-sanata kadar çeşitli çalışmalarda bulunuyor.

Buca’mızda yer alan ve tüm İzmir’e mal olmuş tesislerin işletmesini yapan şirketimiz bu tesislerde kaliteli hizmeti her zaman ön planda tutmaktadır. Hizmet standardını en üst düzeye çıkarmak için yaptığımız çalışmalar neticesinde Pembe Köşk’teki restoranımız Boudja Gastro’ya T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen Gastronomi Turizm Belgesi almaya hak kazandık. Bunun yanı sıra Dere Kafe, Ada Kafe, Göl Restoran ve Boudja Gastro İzmir Hijyen Kurulu tarafından Turuncu Çember Sertifikası almaya hak kazandı.

Ege Bölgesinin en önemli cazibe merkezlerinden olan Buca Gölet Tesislerimize yeni tesisler kazandırma çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın doğa ile buluştuğu Buca Gölet Tesislerimizdeki işletmelerimiz hem uygun fiyatlı hem de kaliteli hizmeti misafirlerimize sunuyor. Buca Gölet’in sakinleri hayvan dostlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için ilgili uzmanlarla ve kurumlarla da iş birliği içindeyiz.

Özellikle kadınların iş yaşamına katılmalarına imkân sağlamak amacıyla Buca Çınar Anaokullarını 2021 yılında faaliyete geçirdik. Tam zamanlı hizmet veren anaokullarımız çocuklarımızın kişiliklerinin şekillendiği en önemli dönemde alanında uzman öğretmenler eşliğinde gelişimlerine katkı sağlıyor. Vali Rahmi Bey Mahallesindeki T.C. MEB Buca Çınar Anaokulumuzun yanı sıra BETONTAŞ ve Çamlıkule Çınar Anaokullarımız ile  kısa sürede tüm İzmir’de örnek gösterilen bir kurum haline getirmek öncelikli hedeflerimizdendir.

Teknolojinin gelişimiyle oluşan değişimleri yakından takip ederek şirketimizin yapısını da bu değişimlere dahil ediyoruz. Kurumsallaşma konusunda önemli adımlar attığımız bu süreçte Uluslararası Standartlar Teşkilatı (ISO) tarafından belirlenen kalite süreçlerini tamamlayarak ISO 9001-Kalite Yönetim Sistemi, ISO 13298 Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarını şirketimize kazandırarak kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atıyoruz. Şirket bünyesinde oluşturduğumuz kalite yönetim ekibimiz ile birlikte alanına uzman eğitmenlerin bir araya geldiği haftalık toplantılar ile kurumsallaşma sürecinin yol haritası belirlenirken, çalışanlarımızın kalite süreçlerine dâhil olmaları için de eğitimlere başladık.

Hedefimiz; güçlü mali yapısı ve kurumsal yönetim anlayışıyla BUCAMAR’ı İzmir’de ve tüm Türkiye’de örnek alınan bir belediye iştiraki haline getirmektir. Belediye Başkanımız Sayın Av. Erhan Kılıç öncülüğünde Buca’mıza en iyi ve en kaliteli hizmeti sunma yolunda çalışmalarımız durmaksızın devam etmektedir.

Berk Hızlıateş

Yönetim Kurulu Başkanı

T.C. Buca Belediyesini temsilen

 

Sertifikalar
Düğün Salonları
İmalat & İnşaat
Bizden Haberler
İletişim
E-imzalı Belge Doğrulama