Uçurtma Festivali

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Buca Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Uçurtma Şenliği düzenledi. Gölet Tesisleri’nde düzenlenen şenliğe kızı Damla ile birlikte katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, uçurtma uçurdu, güzel havanın keyfini hemşerileri ile birlikte yaşadı.

Uçurtma Şenliği’ndeTürk Hava Kurumu Buca Şubesi tarafından çocuklara ücretsiz olarak dağıtılan uçurtmalar masmavi gökyüzü ile buluştu. Uçurtma Şenliği çocuklara özel birbirinden güzel etkinliklere de ev sahipliği yaptı. Şenlik alanına kurulan balon oyun gruplarında çocuklar doyasıya eğlenirken, kukla atölyesinde ise kukla yapmayı öğrendi.

Şenliğe kızı Damla ile birlikte katılan Buca Belediye Başkanımız Levent Piriştina, hemşerileri ile birlikte uçurtma uçurdu. Patlamış mısır tezgahı başına geçen Buca Belediye Başkanımız Levent Piriştina, kendi elleriyle hazırladığı mısırları çocuklara dağıttı. Kızı Damla ile çocukların, kukla atölyesinde ki kukla yapım heyecanına ortak olan Buca Belediye Başkanımız Levent Piriştina, Balon Atölyesi’nin balon şovu gösterisini çocuklar ile birlikte izledi. Balon şovunda yapılan bayrağımızın simgesi ay yıldız ve hilal figürü de Başkan Piriştina’ya armağan edildi. Hediye için balon sanatçılarına teşekkür eden ve velilere seslenen Buca Belediye Başkanımız Levent Piriştina, “Bu çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Bizler belediye olarak en büyük yatırımları çocuklarımıza yani geleceğimize yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Sizlerden ricam onlara iyi bakın” dedi.Şenlik boyunca hemşerileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
  • 1992 Yılından beri Buca için çalışan ve Buca Belediyesinin ihtiyaçlarına destek verebilmek için kurulmuş Bucamar A.Ş, her geçen gün büyüyor. Kültür Tesisleri, Düğün Salonları, İnşaatlar, Parke taşı üretim atölyesi gibi bir çok farklı ve geniş alanda çalışmaktadır. Buca gölet , Pembe Köşk , Dere Cafe, Bu’Çınar Cafe gibi Buca sakinlerine en kaliteli hizmeti veren tesisleri işletmektedir.

İletişim

  • Buca İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler A.Ş.
    Şirinkapı Mah.Yavuz Sultan Selim Caddesi No: 78 / 1 Buca/ İZMİR
  • T: 0 232 487 25 35
  • F: 0 232 487 59 78
  • info@bucamar.com