BU'ÇINAR CAFE

Image
Image
Image

Detaylar

Doğası, kültürü ve tarihi dokusuyla İzmirlilerin çekim noktası olan Kaynaklar Köyü’nü geliştirmek ve halkın doğayla bütünleşmesini sağlamak amacıyla kurulan Bu’çınar Kafe, İzmirliler’in uğrak noktası olmuş durumda.

Tarihi Simgeye Yakışan Bir Kafe

Selçuklu Hükümdarı Alparslan’ın teşvikiyle Horosan erenlerinden bir grup Anadoluya dağılır.Kaynaklar bölgesine gelen bu ilk erenler bir nişane olarak şimdiki çınar ağacını dikerler.Erenlerin duası ile dikilen ve günümüze kadar ulaşan Bu'Çınar ağacının bir ikizi,Bursa Uludağ bölgesine giden erenlerin diktiği çınar ağacıdır. Kaynakların tarihi bir simgesi olan Bu'Çınar ağacından feyz alınarak projelendirilen Bu'Çınar Kafe, hizmete girdiği günden bu güne İzmirli doğaseverlerin vazgeçemediği yerlerden biri olmuş durumda. Özellikle doğa sporları yapan sporcuların soluklanabileceği nitelikte olan Bu'Çınar Kafe, doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin de uğrak noktası.

Özellikler
Telefon & Rezarvasyon 0530 347 89 61
0533 207 04 06
Kategori Cafe Fast FoodKahvaltıİçecek Çeşitleri Yönetici Bucamar
Bize Ulaşın
  • 1992 Yılından beri Buca için çalışan ve Buca Belediyesinin ihtiyaçlarına destek verebilmek için kurulmuş Bucamar A.Ş, her geçen gün büyüyor. Kültür Tesisleri, Düğün Salonları, İnşaatlar, Parke taşı üretim atölyesi gibi bir çok farklı ve geniş alanda çalışmaktadır. Buca gölet , Pembe Köşk , Dere Cafe, Bu’Çınar Cafe gibi Buca sakinlerine en kaliteli hizmeti veren tesisleri işletmektedir.

İletişim

  • Buca İmar ve İnşaat Sanayi Teknik Hizmetler A.Ş.
    Şirinkapı Mah.Yavuz Sultan Selim Caddesi No: 78 / 1 Buca/ İZMİR
  • T: 0 232 487 25 35
  • F: 0 232 487 59 78
  • info@bucamar.com